První homeopatická poradna pro děti, dospělé a zvířata na Mělníku


Konstituční léčba

Jednorázové podání vybraného léku při konstituční léčbě
Po zkušenostech s aplikací homeopatických léků u zvířat jsem přesvědčena, že není potřeba jakéhokoliv výrazného omezování před podáním homeopatického léku. Existují však obecná doporučení pro podání konstitučního léku. Je vhodné alespoň půl hodinky před užitím léku nejíst a nepít nic kromě čisté vody taktéž půl hodiny po požití.

Lék necháme volně rozpustit pod jazykem. Je také možné (u nespolupracujích osob, zvířat) lék rozpustit v troše vody, zamíchat ho a potom ho pomalu popíjet. U nespolupracujících osob či zvířat je možné roztok vstříknout stříkačkou do úst či rozetřít po čele. Při požití léku je vhodné odpočívat, mít klid. Je důležité všímat si veškerých změn, případně je zapsat a vše popsat při následné kontrole. Sledovat celé období od podání léku do kontroly.

Prameny uvádí, že ve výjimečných případech u citlivých osob mohou některé látky působení léčby narušit. Hovoří se o kávě, kafru - tygří mást, mentolu. V případě nejistoty je možné lék po dni či po týdnu zopakovat, vše je třeba konzultovat s homeopatem. Taktéž se hovoří o vhodnosti omezit užívání zbytných alopatických léků, například léky potlačující horečku, hormonální antikoncepce, ale to je spíše problematika přístupu člověka k sobě samému. U nezbytných alopatických léků doporučuji pokračovat v podávání, ale pokud se během homeopatické léčby zdravotní stav zlepšuje, je vhodné po kontrole u alopatického specialisty dávky léků postupně snižovat.

Co je homeopatie

Interview

Podání léku

Akutní předepsání

Homeopatie pro zvířata

O mně

Kontakty